E okul öğrenci girişi yap!

Kategori: Güncel - 3.750 viewsYorum Yazın
E okul öğrenci girişi yap!

E okul öğrenci girişi yap, pek çok işlemi aynı anda gerçekleştir. İnternet üzerinden e okul öğrenci girişi yaparak hem öğrencilerin hem de velilerin pek çok işlemi yapabileceklerini ve bilgiye ulaşabileceklerini biliyor musunuz? Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Eğitim Bilgi Sistemleri Dairesi tarafından geliştirilen ve yönetilen e-okul öğrenci bilgilerinin velilerle ve öğrencilerle paylaşılmasını sağlıyor.

 

E okul öğrenci girişi yap, bilgiye hızlı ulaş!

Norm kadro tespiti, ücretsiz ders kitabı dağıtımı, merkezî sistem sınav plânlaması ve uygulanması gibi birçok çalışmaya esas olacak öğrenci bilgilerinin MEBBİS sistemi gibi merkezi bir veri tabanında toplanarak ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılması için e-Okul projesi başlatılmıştır. Proje kapsamında öğrenci bilgileri, T.C. Kimlik Numarasını kullanmak suretiyle MERNİS sisteminden alınarak e-okul’ a kaydedilmiştir.

 

E okul öğrenci girişi 2018

E okul öğrenci girişi 2018 yılı içerisinde aşağıdaki okullar tarafından kullanılabiliyor. Örneğin e okul öğrenci giriş ortaokul 5 sınıf için yapılabiliyor.

 • Devlet ve özel ilköğretim okulları
 • Anaokulları
 • Özel eğitim kurumları
 • Ortaöğretim kurumları

 

E okul öğrenci girişi ile neler yapabilirsiniz?

E okul öğrenci giriş ekranı kullanılarak pek çok işlem yapılabilir. Aşağıda e okul öğrenci giriş ekranı ile e okul giriş öğrenci girişi yaparak gerçekleştirilebilecek işlemlerin bir bölümü yer alıyor.

 • Öğrenci kaydı
 • Öğrenci nakil işlemleri
 • Not girişleri
 • Devamsızlık bilgileri
 • Sınav bilgileri
 • Merkezi sınavların başvuru işlemleri, tercih işlemleri
 • Liselere Geçiş Sınavı başvuru ve tercih işlemleri
 • Haftalık ders programı girişleri
 • Takdir, teşekkür, onur belgeleri işlemleri
 • E- karne
 • Şube yazılı ortalamaları
 • Duyurular, bildirimler

 

E okul öğrenci giriş sayfası nasıl girilir?

İnternet üzerinden e okul öğrenci giriş sayfası (e okul ogrenci giris sayfasi) web uygulamasına erişilebiliyor. E okul öğrenci giriş sayfası linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz: https://e-okul.meb.gov.tr/

Öğrenci kimlik numarası ve öğrenci okul numarası bilgileri ile e okul öğrenci giriş sayfası bilgilerine ulaşılabiliyor.

E okul öğrenci girişi ilköğretim veya e okul öğrenci girişi ilkokul için yapıldığında en çok not sorgulama için kullanılıyor.

 

E okul öğrenci girişi indir

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı e-okul mobil uygulamasını devreye soktu. Siz de e okul öğrenci girişi indir üzerine tıklayarak mobil uygulamayı kullanabilirsiniz.

 

E okul öğrenci girişi yap MEB

E okul sistemi öğrenci, öğretmen ve velilerin kullanabildikleri ve öğrenci ile ilgili bilgilere ulaşabildikleri bir platform niteliği taşıyor. Bu web platformunu kullanarak öğrencinin notlarına, devamsızlık bilgilerine, ders programına, okuduğu kitaplara, nakil ve sınav başvuru-sonuç bilgilerine ulaşılabiliyor.

E okul öğrenci girişi yap MEB tarafından sunulan öğrenci ile ilgili tüm bilgilere kolayca ulaş.

e okul öğrenci girişi-e okul öğrenci girişi 2018-e okul öğrenci girişi ilkokul-e okul öğrenci girişi ilköğretim-e okul öğrenci girişi indir-e okul öğrenci girişi meb 2018-e okul öğrenci girişi ortaokul 2018-e okul öğrenci girişi yap-e okul öğrenci girişi yap 2018-e okul öğrenci girişi yap 2018 ilkokul-e okul öğrenci girişi yap 2018 lise-e okul öğrenci girişi yap 2018 ortaokul-e okul öğrenci girişi yap meb-e okul öğrenci girişi yap şifresiz-e okul giriş öğrenci girişi-e okul meb gov tr öğrenci girişi-e okul öğrenci bilgileri girişi-e okul öğrenci giriş ortaokul 5 sınıf-e okul öğrenci giriş sayfası-e okul ogrenci giris sayfasi-e okul öğrenci girişi karne-e okul öğrenci girişi karne notları-e okul öğrenci giriş ekranı-e okul öğrenci giriş sistemi-e okul öğrenci girişi vbs-e okul öğrenci girişi yap vbs

e-okul öğrenci girişi

E okul öğrenci girişi MEB 2018

Devam ettiğiniz okul ile ilgili olarak e okul öğrenci girişi meb 2018 verilerine ulaşabilirsiniz. Bu doğrultuda giriş yapabileceğiniz başlıklar şunlardır.

 

E okul öğrenci girişi yap 2018

2018-2019 öğretim yılı e-Kayıt uygulaması sonucu adres bilginize göre Anasınıfı, İlkokul 1. sınıf veya Ortaokul 5. sınıfa kayıt yaptırmanız gereken okulu görmek için E okul öğrenci girişi yap 2018 bağlantısına tıklamanız yeterlidir.

 

Sisteme girişler mutlaka şifre ile yapılmaktadır. E okul yönetim bilgi sistemi için e okul öğrenci girişi yap şifresiz aramaları sonuç vermemektedir. E okul meb gov tr öğrenci girişi için üç adım gerekiyor.

 • Resimdeki rakamlar (Her girişte otomatik olarak değişmektedir)
 • Öğrenci T.C. kimlik numarası
 • Öğrenci okul numarası

 

Bu adımları kullanarak e okul öğrenci bilgileri girişi yapabilirsiniz. Tüm öğrenci velileri Veli Bilgilendirme Sistemi (e okul öğrenci girişi vbs) üzerinden yukarıdaki bilgileri girerek sisteme ulaşabilmektedirler.

Veliler en çok e okul öğrenci girişi karne notları için web uygulamasını kullanıyorlar.

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN