Okullar ne zaman açılacak?

Kategori: Mevzuat - 769 viewsYorum Yazın
Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusu şu sıralar herkesin aklını kurcalıyor. Pandemi koşullarındaki değişimler sürekli olarak okullar ne zaman açılacak sorusunun karşılığını değiştiriyor.

Okulların açılacağı tarih ile ilgili net bir karar bulunmuyor. Salgının seyri temel belirleyici olacak.

Okullar ne zaman açılacak 2021

MEB son dakika okullar ne zaman açılacak 2021 sorusu için kesin bir tarih verilemiyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir etkinlikte, kendisine yöneltilen okullar ne zaman açılacak sorusuna ilişkin son dakika açıklamalarında bulundu.

Bakan Ziya Selçuk, okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih olarak 15 Şubat’ı işaret ederken son durumu da değerlendirdi.

okullar ne zaman açılacak-meb son dakika okullar ne zaman açılacak-okullar ne zaman açılacak 2021-okullar ne zaman açılacak üniversite-okullar ne zaman açılacak meb-okullar ne zaman açılacak yök
Okullar ne zaman açılıyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “‘Okulumu çok özledim’ diyen kuzularıma artık ‘çok haklısın’ demek istemiyorum. Onların eğitim hakkını layıkıyla teslim etmek istiyorum. Her bir vatandaşımızın temizlik, maske ve mesafede göstereceği hassasiyetin ölçüsü okullarımızın açılış takvimine yansıyacak, emin olun” ifadelerini kullandı.

Okullar ne zaman açılacak üniversite, okullar ne zaman açılacak YÖK açıklama yaptı mı?

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversite öğrenicileri de maalesef salgın nedeniyle uzaktan eğitime devam ediyor.

Okullar ne zaman açılacak YÖK açıklama yaptı. Farklı şehirlerde üniversite eğitimi alan lisans ve ön lisans öğrencileri YÖK’ün vereceği karara göre okudukları illere dönecekler.

Üniversitelerin açılacağı tarihle ilgili bilgiler veren YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç Sağlık Bakanlığı’nın görüşlerini ikinci dönem için de ilerleyen süreçte ele alacaklarını belirtmişti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversitelerin açılması durumunda ciddi bir hareketlilik olacağını belirtti. Saraç, “Öğrenci yurtları faktörü de dâhil, bu hareketliliğin bir risk oluşturup oluşturmadığını en iyi tahlil edecek yapı Sağlık Bakanlığı’dır.” ifadesini kullandı.

Üniversitelerin durumuyla ilgili nihai kararın Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyelerine göre şekillenmesi bekleniyor.

Üniversiteler ne zaman açılacak?

Güz dönemini uzaktan eğitim olarak tamamlayan lisans ve önlisans öğrencileri üniversitelerin açılış tarihini sorgulamaya başladı.

YÖK Başkanı Saraç, “YÖK olarak her hafta küresel salgın sürecinde dünyada hangi tedbirlerin alındığını raporluyor, bu verileri de dikkate alıyoruz. Dünyanın gelişmiş üniversitelerinde erken normale dönüşte artan vakalar üzerine hızla yeniden online’a geçtiklerini, yükseköğretimde örnek gösterilen bu ülkelerin net bir tavır koyamamalarının öğrenciler açısından ne denli yıpratıcı olduğunu, kamu sağlığı açısından da ne denli tehdit oluşturduğunu gördük.” sözlerini kullandı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN