Sınavlar ne zaman?

Kategori: Güncel - 877 viewsYorum Yazın
Sınavlar ne zaman?

Sınavlar ne zaman yapılacak? Milyonlarca öğrenci yüz yüze sınavların tarihi konusundaki belirsizlikten şikayet ediyor. Özellikle pandemi koşullarında vaka sayılarının istenilen düzeyde kontrol altına alınamaması yetkililerin karar vermesini zorlaştırıyor.

Virüs bulaşın artması endişesi yaşayan lise öğrencileri sınavların iptali konusunda yoğun olarak görüş belirtiyor. Bununla birlikte normalleşme sürecinin eğitim ile başlaması fikri ağırlık kazanıyor. Karar henüz net değil. Güncel durumu buradan takip edebilirsiniz.

Bu yazıda; yüz yüze sınavlar ne zaman başlıyor, sınavlar ne zaman olacak lise ve ortaokul sınavlar ne zaman yapılacak, sınavlar ne zamana ertelendi gibi güncel merak ettiğiniz ve çok faydalanabileceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Yüz yüze sınavlar ne zaman başlıyor gibi eğitim, öğretim, burs, kurs alanlarında benzersiz güncel konuları buradan keşfedebilirsiniz.

Sınavlar ne zaman başlıyor?

Sınavlar ne zaman başlıyor? Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklama geliyor. Yapılan açıklamalarda sınavların okullarda yüz yüze yapılması konusunda kararlılık sergileniyor. Bununla birlikte sınavlar ne zaman başlayacak sorusu tıp uzmanlarının ve öğrencilerin endişeleri nedeniyle kesin cevap bulamıyor.

Sınavlar ne zaman başlıyor lise

Sınavlar ne zaman başlıyor lise. 2020 – 2021 eğitim döneminin lise öğrencileri sınavlarının bir bölümünü tamamladılar. Yaklaşık yüzde kırklık bir oranda sınavlar tamamlanmış durumda. Pandemi koşullarının ağırlaşmasıyla sınavlar iptal edilmişti. Şimdi sınavlar ne zamana ertelendi sorusuna cevap aranıyor.

Sınavlar ne zaman olacak lise sınıfları için sınavlar ne zamana ertelendi konusunda bir açıklama bekleniyordu. Beklenen açıklama geldi:

“Kabine Toplantısı’nda eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve  seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim bazlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibarıyla başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar çerçevesinde her ilimiz içerisinde bulunduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.”

Sınavlar ne zaman ortaokul

Sınavlar ne zaman ortaokul öğrenicileri için kesinlik bulunmuyor. Çünkü henüz 8. Sınıflar dışında yüz yüze eğitim kararı verilmiş değil. Gelişmeleri buradangüncel olarak takip edebilirsiniz.

Sınavlar ne zamana ertelendi?

Alınan kararlara göre, köy okulları tüm kademelerde 15 Şubat’ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açılacak. 15 Şubat’ta anaokulları da tam zamanlı olarak açılacak. 1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrenciler için özel eğitim okulları ve sınıflar eğitim vermeye başlayacak.

Bu durumda sınavlar ne zamana ertelendi? Sınavların yüz yüze gerçekleşebilmesi için salgın tedbirleri ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Bakan Selçuk sözlerine şöyle devam etti:

“Öğrencilerimizin yüzde 40’ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten. Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışma bu yüzden çok kritik.” açıklamasında bulunmuştu.

Sınavlar ne zaman başlıyor son dakika haberleri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken içerikler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN