Yüz yüze eğitim üniversite için başlıyor mu?

Kategori: Güncel - 854 viewsYorum Yazın
Yüz yüze eğitim üniversite için başlıyor mu?

Yüz yüze eğitim üniversite için başlayacak mı? Üniversite yüz yüze eğitim olacak mı gibi soruların en net cevabı açıklandı.

Üniversite yüz yüze eğitim olacak mı gibi eğitim, öğretim, burs, kurs alanlarında benzersiz güncel konuları buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz yüze eğitim üniversite için başlayacak mı?

Yüz yüze eğitim üniversite, yüz yüze eğitim ne zaman açılıyor? YÖK’ün üniversitelerin bahar dönemi açılıp açılmamasıyla ilgili kararı belli oldu.

yüz yüze eğitim üniversite-üniversite yüz yüze eğitim olacak mı-yüz yüze eğitim ne zaman açılıyor-üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak-üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı
Üniversite yüz yüze eğitim olacak mı?

YÖK, üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak sorusuna hibrit eğitim modeli ile açıklık getirdi. Açıklamada “Yükseköğretim kurumlarında uygulamalı eğitimlerde azami dikkat ile ve sıkı tedbirler eşliğinde yüz yüze eğitimin yapılabileceği, ancak teorik eğitimlerin mümkün olduğunca uzaktan eğitim yöntemleri kullanılarak devam ettirilmesinin uygun olacağı mütalaa edilmektedir” deniliyor.

Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı, üniversite yüz yüze eğitim olacak mı? YÖK, uygulamalı eğitimlerin yüz yüze yapılabileceği, teorik eğitimlerin ise mümkün olduğunca çevrimiçi yapılmasına karar verdi.

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu Sağlık Bakanlığı’nın görüşleri ile netleşti. Bakanlıktan görüş alan YÖK uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze yapılacağı kararını bildirdi. YÖK öğrencilerin kayıt dondurma haklarından yararlanabileceğini de karara bağladı.

Bazı üniversiteler ise çevrim içi (online) ve yüz yüze eğitimle ilgili kararlarını internet sitesi üzerinden açıkladı. Pek çok üniversite hibrit eğitim modelini uyguluyor.

Örneğin Boğaziçi Üniversitesi senatosu tarafından alınan karar ile bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Üniversite Senato Toplantısında alınan karara göre 2020-2021 Bahar Döneminde eğitim-öğretim faaliyetleri çevrim içi yöntemlerle devam edecektir. Kampüsün kullanımı, öğrenci yurtları ve uygulamalı derslerle ilgili diğer konular için daha önceki kararlar geçerlidir. Bu konular dahil, akademik uygulamalarla ilgili kararlarda herhangi bir değişiklik yapılması durumunda bilgilendirme ayrıca yapılacaktır. Tüm öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimizle ailelerine sağlıklı günler dileriz.”

Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı son dakika haberleri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken içerikler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN