Yüz yüze eğitim

Kategori: Güncel - 902 viewsYorum Yazın
Yüz yüze eğitim

Yüz yüze eğitim konsepti eğitim öğretim modelleri içerisinde dünyada en yaygın olanıdır. Pandemi süreci ile gündeme daha çok oturan uzaktan eğitim ise gelecek yıllarda öne çıkabilir.

Yüz yüze öğretim ne zaman başlayacak konusu çok merak ediliyor. Salgının seyrinin belirleyeceği bu konuda güncel gelişmeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yazıda; yüz yüze eğitim nedir, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, yüz yüze eğitim son dakika gelişmeleri, Meb yüz yüze eğitim, Meslek liselerinde yüz yüze eğitim, özel okullar yüz yüze eğitim gibi merak ettiğiniz ve çok faydalanabileceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Yüz yüze öğretim gibi eğitim, öğretim, burs, kurs alanlarında benzersiz güncel konuları buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Yüz yüze öğrenme, ders içeriğinin ve öğrenme materyalinin bir grup öğrenciye şahsen öğretildiği bir öğretim yöntemidir.

Bu, bir öğrenci ve bir eğitmen arasında canlı bir etkileşime izin verir. En geleneksel öğrenme öğretimi türüdür. Öğrenciler, diğer öğrencilerle de daha yüksek düzeyde etkileşimden yararlanır.

Yüz yüze öğrenmede, öğrenciler sınıfın belirli toplantı tarih ve saatinde ilerlemelerinden sorumlu tutulur. Yüz yüze öğrenme, ders içeriğinin daha iyi anlaşılmasını ve hatırlanmasını sağlar ve sınıf üyelerine birbirleriyle bağ kurma şansı verir.

Yüz yüze eğitim son dakika

Yüz yüze eğitim son dakika 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir. 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

Buna göre 15 Şubat itibarıyla köy okulları, 1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullar, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da eğitime yüz yüze olarak başlanacak.

Okullar ne zaman açılacak” tartışmaları uzaktan eğitimin yetersiz olduğu ve bu eğitime ulaşamayan öğrenci sayısı nedeniyle tartışmalar sürüyor.

MEB yüz yüze eğitim?

Meb yüz yüze eğitim kapsamında 15 Şubat itibarıyla, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün eğitime yüz yüze olarak başlanacak.

Özel okullar yüz yüze eğitim

Alınan kararlara göre, köy okulları tüm kademelerde 15 Şubat’ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açılacak. 15 Şubat’ta anaokulları da tam zamanlı olarak açılacak. 1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrenciler için özel eğitim okulları ve sınıflar eğitim vermeye başlayacak.

1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, eğitim haftada 2 gün yüz yüze yapılacak. Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

Meslek liselerinde yüz yüze eğitim

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında birinci dönem itibarıyla işletmelerde beceri eğitimine devam etmek isteyenlerle ikinci dönemde devam etmek isteyenlerin durumları değerlendirilerek, 15 Şubat Pazartesi gününden itibaren söz konusu eğitime devam etmeleri sağlanacak.

Yüz yüze öğrenme ve öğretimin devam edeceği süre ile ölçme ve değerlendirme uygulamaları sürecinde barınma ihtiyacı olan öğrenciler, talep etmeleri halinde durumlarına uygun paralı/parasız yatılı olarak ilgili mevzuat hükümlerine göre okul pansiyonlarından yararlandırılacak.

Sınavlar, pansiyonu bulunan eğitim kurumlarında pansiyonda yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacak. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları ile güzel sanatlar ve spor liselerinde öğrenim gören öğrencilerin barınma talepleri ise kayıtlı oldukları program türü ile alan/dalının bulunduğu okulların pansiyonlarında karşılanacak.

Yüz yüze planlanmayan 12. sınıf dersleri ile diğer sınıfların dersleri uzaktan eğitim kapsamında yürütülecek. Öğrenciler, ölçme ve değerlendirme uygulamalarında, yüz yüze ve uzaktan eğitim kapsamında işlenen derslerinYYtüm konularından sorumlu olacak.

Yüz yüze öğretim gibi eğitim, öğretim, burs, kurs alanlarında benzersiz güncel konuları buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz yüze öğrenim son dakika haberleri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken içerikler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN